+421 902 094 291 Študentská zóna

Časté otázky

Pokiaľ ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, opýtajte sa nás. Sme tu pre Vás, radi Vám odpovieme.

Najčastejšie kladené otázky:

 1. V čom je Callanova metóda odlišná od metód, ktorými ste sa učili doposiaľ?
  • Metóda je výlučne zameraná na to, aby sa študent naučil to, čo je pre praktické využitie jazyka najdôležitejšie – rozumieť a hovoriť! Vo všeobecnosti môžeme povedať, že základným princípom Callanovej metódy je 100 % overený spôsob výučby jazyka. Študenti Callanovej metódy sa učia hovoriť anglicky presne tak, ako sa učili svoj materinský jazyk. Na začiatku sme sa učili sluchom, počúvali sme čo nám hovoria, snažili sme sa porozumieť a odpovedať. Postupne sa k porozumeniu a rozprávaniu pridali ďalšie dve zručnosti čítanie a písanie.
 2. Som úplný začiatočník. Je Callanova metóda vhodná aj pre mňa?
  • Áno. Callanova metóda je vhodná aj pre úplných začiatočníkov. Začiatočníci sa začínajú učiť od najjednoduchších slov a slovných spojení. Vyučuje sa postupne od jednoduchého k zložitejšiemu. Na každej hodine sa preberajú nové slová a gramatické javy.
 3. Čo ak si všetko nezapamätám na hodine?
  • Netrápte sa. Hlavnou zásadou Callanovej metódy je opakovanie. Všetko sa opakuje dovtedy, pokiaľ to študent sám bez problémov nezvládne. Callanova metóda Vám „ nedovolí zabúdať“!
 4. Ako sa učí Callanovou metódou priamo na hodine?
  • Ako už bolo spomenuté Callanova metóda je úplne rozdielna od metód, ktorými ste sa doposiaľ učili. Z tohto dôvodu aj naše hodiny vyzerajú odlišne. Základom našej výučby je „viesť“ študentov k tomu, aby hovorili. Lektor na hodine vysvetlí slovíčka alebo gramatické javy. Ihneď nasledujú otázky obsahujúce vysvetlené učivo, na ktoré študent odpovedá a zároveň si v praxi precvičuje preberané učivo. Je úplne normálne, že študent na začiatku má problém odpovedať na položenú otázku. Lektor mu s odpoveďou pomáha „ vedie“ ho k správnej odpovedi. Komunikácii sa na hodinách venuje 80% času. Zvyšných 20% sa venuje trénovaniu ďalších zručností ako sú čítanie a písanie. Ak si chcete vyskúšať výučbu Callanovou metódou priamo na sebe, neváhajte a prihláste sa na bezplatnú a nezáväznú ukážkovú hodinu.
 5. Je potrebné, aby lektor na hodine rozprával tak rýchlo?
  • Je to priam nevyhnutné! Naše hodiny sú dokonalým napodobňovaním anglického prostredia, ktoré sa vyznačuje rýchlosťou. Z tohto dôvodu je dôležité, učiť sa rozumieť a hovoriť anglicky v takom tempe, ako sa jazyk skutočne používa. Naše jazykové kurzy Vás pripravia na „skutočne anglické prostredie“, kde je potrebné rozumieť a odpovedať v rýchlom tempe a automaticky.
 6. Naučím sa aj gramatiku?
  • Samozrejme. Gramatika je neodmysliteľnou súčasťou jazyka a na našich hodinách je vysvetlená taktiež komunikačnou formou. Lektor Vám gramatický jav vysvetlí a následne si ho študenti precvičujú priamo v praxi. Odpovedajú na otázky, ktoré im lektor kladie a pri odpovedi používajú preberaný gramatický jav. Nie je potrebné robiť žiadne  cvičenia, všetko je precvičené presne tak, ako to potrebujete vedieť – komunikačne a v praxi. Učíme Vás používať gramatiku v bežnom rozprávaní a nie množstvo poučiek!
 7. Mám vedomosti z angličtiny. Je Callanova metóda vhodná aj pre mňa?
  • Áno. Callanová metóda je vhodná aj pre ľudí, ktorí už predtým študovali angličtinu. Zo skúsenosti však vieme, že pri tradičných metódach sa venuje veľa času teoretickej úrovni jazyka, a preto študenti, ktorí k nám prichádzajú majú základy gramatiky, určitú slovnú zásobu, ale komunikácia je pre nich problémom. Na našich hodinách Vám „rozviažeme jazyk“ , to čo viete Vás naučíme použiť aj v praxi a samozrejme Vás posunieme na vyššiu jazykovú úroveň.
 8. Je potrebné študovať doma?
  • Nie. Všetko sa naučíte priamo na hodine. Na ďalšej hodine sa opäť všetko niekoľkokrát preopakuje. Callanova metóda Vám „ nedovolí zabúdať “.

„The slowest Callan student is faster than the fastest non-Callan student.“

„Najpomalší študent Callanovej metódy je rýchlejší ako najrýchlejší študent inej metódy.“